mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sty 21, 2017

Niedziela III zwykła

1. W dniach 18 - 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tej intencji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w sobotę, 21 stycznia o godz. 18.30, pod przewodnictwem biskupa zostanie odprawiona Msza św. W czwartek, 26 stycznia przeżywać będziemy Dzień Islamu.

2. Dnia 25 stycznia o godz. 19.00 w Domu Diecezjalnym Tabor odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Manitou i Wspólnoty Miriam.

3. Jak co roku w Rzeszowie i innych miejscach Podkarpacia organizowany jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. W Rzeszowie będzie on miał miejsce w piątek, 27 stycznia. W programie: godz. 8.30 - Nabożeństwo Słowa Bożego w rzeszowskiej Farze, nawiązujące do Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, połączone z odczytaniem nazwisk Polaków z Rzeszowszczyzny zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć wraz z nimi; godz. 10.00 Uczczenie Ofiar Holokaustu – Nowy cmentarz żydowski, Al. Rejtana (wejście od ul. Dołowej), następnie na Uniwersytecie Rzeszowskim od 11.30 relacje ocalonych z Holokaustu i ich rodzin oraz wykłady.

4. W niedzielę, 29 stycznia jest obchodzony, zainicjowany dzięki staraniom Raoula Follereau, Światowy Dzień Trędowatych. Fundacja Follereau prowadzi wioski i szpitale dla trędowatych, będące pod opieką misjonarzy. Zapraszamy do wsparcia modlitewnego i materialnego misjonarzy pracujących na co dzień wśród chorych na trąd.

5. Od 1 lutego do 8 marca w każdą środę o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor będzie Seminarium Odnowy Wiary dla Młodych, które poprowadzi Marcin Zieliński. Szczegóły i zapisy na stronie: www.miriam.rzeszow.pl

6. W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2017 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Do udziału w uroczystości zapraszamy księży, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wiernych świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.

III Niedziela zwykła

NIEDZIELA   22.01.2017
8.15 Za śp. Jana i Anielę.
10.00 Za śp. Stanisława w V r. śmierci i śp. Annę.
13.00 Zabierzów. Msza pogrzebowa śp. Teresy Szymczyk.
15.30 Za śp. Stanisława Kuta od sąsiadów rodziny Śliżów.
PONIEDZIAŁEK   23.01.2017
17.00 Za śp. Grzegorza Lasotę w dniu urodzin.
WTOREK Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła 24.01.2017
17.00 Za śp. Tadeusza i Henrykę.
ŚRODA

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

25.01.2017
17.00

1./ O Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla grupy pielgrzymów z Starszydla i Sołonki.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Nie ma spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa 26.01.2017
17.00 1./ Za śp. Stanisława Kuta int. od rodzin Drozdów i Nogów z Wysokiej Strzyżowskiej.
PIĄTEK Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa 27.01.2017
17.00 Za śp. Marię Jaworek w V r. śmierci.
SOBOTA Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła 28.01.2017
7.30 W int. parafian za żywych o Boże błogosławieństwo a dla zmarłych o światło życia wiecznego.

IV Niedziela zwykła 

NIEDZIELA   29.01.2017
Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na rozbudowę kościoła.
8.15 Za śp. Jacka Miąsika w VIII r. śmierci.
10.00

Za śp. Czesławę Mierzwę int. od uczestników pogrzebu.

Sakrament chrztu.

15.30 Za śp. Stanisława Kuta int. od kolegi Józefa z rodziną z Wysokiej Strzyżowskiej.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska