mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sty 28, 2017

Niedziela IV zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 8.15 i 17.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30

IV Niedziela zwykła

NIEDZIELA 29.01.2017
Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na rozbudowę kościoła.
8.15 Za śp. Jacka Miąsika w VIII r. śmierci.
10.00

Za śp. Czesławę Mierzwę int. od uczestników pogrzebu.

Sakrament chrztu.

15.30 Za śp. Stanisława Kuta int. od kolegi Józefa z rodziną z Wysokiej Strzyżowskiej.
PONIEDZIAŁEK   30.01.2017
17.00 Za śp. Zofię Żbik w I. r. śmierci.
WTOREK Wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana 31.01.2017
17.00 Za śp. Stanisława Kuta w XXX dzień śmierci.
ŚRODA   01.02.2017
17.00

1./ O zgodę w rodzinie i pomoc w rozwiązaniu trudnych sprawach.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. 

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK Święto Ofiarowania Pańskiego 02.02.2017
Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
  Taca przeznaczona na wsparcie zakonów kontemplacyjnych
8.15 W intencji p. Augustyna Inglota oraz wszystkich twórców szopki. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.
17.00 1./ Za śp. Stefana Chorzępę w I r. śmierci oraz śp. Jana.
PIĄTEK Wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika z IV wieku. 03.02.2017
Pomocy Św. Błażeja wzywamy w chorobach gardła. Błogosławieństwo świecami i poświęcenie jabłek.
8.00 Odwiedziny chorych.
15.30 Spowiedź pierwszego piątku.
17.00

Za śp. Antoniego Grzebyka w V r. śmierci.

ADORACJA NABOŻEŃSTWO DO NSPJ.

SOBOTA   04.02.2017
17.00 Za śp. Teresę Szymczyk int. od Agaty i Piotra Pastuła.

V Niedziela zwykła

 
NIEDZIELA 05.02.2017
8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za śp. Bronisławę w XXIII r. śmierci oraz śp. Aleksandra, Apolonię i Emila

Sakrament chrztu. Adoracja.

15.30

Adoracja.

Za śp. Zofię w XVIII r. śmierci oraz śp. Tadeusza w II r. śmierci.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska