mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lut 4, 2017

Niedziela V zwykła

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3. W sobotę, 11 lutego będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość diecezjalna odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej (OO. Bernardyni) o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczyć Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio VIA i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Zachęcamy do modlitwy we wszystkich parafiach w intencji chorych i opiekujących się nimi.

4. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie doznały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którzy doświadczają niedostatku, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.

5. W środę, 8 lutego br., w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzimy w Kościele Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem ludźmi. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka w 2015 roku. Zostanie on poprzedzony ogólnopolskim czuwaniem w intencji ofiar handlu ludźmi: „Noc zamieniona w MOC miłosierdzia” z 3 na 4 lutego w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Nabożeństwu będzie przewodniczyć bp Grzegorz Ryś. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu (wspomnienie obowiązkowe).

V Niedziela zwykła

NIEDZIELA

05.02.2017

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za śp. Bronisławę w XXIII r. śmierci oraz śp. Aleksandra, Apolonię i Emila

Sakrament chrztu. Adoracja.

15.30

Adoracja.

Za śp. Zofię w XVIII r. śmierci oraz śp. Tadeusza w II r. śmierci.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

06.02.2017

17.00

1./ O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP
dla Wiktorii Wójcik w III r. urodzin i całej rodziny.

2./ Za parafian. Za zmarłych o światło życia wiecznego dla żyjących o zdrowie i Boże błogosławieństwo

WTOREK

 

07.02.2017

17.00

1./ Za śp. Antoniego i Marię.

2./ O zdrowie i ulgę w cierpieniu dla Janiny.

ŚRODA

 

08.02.2017

Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem ludźmi.

17.00

1./ W intencji wszystkich skrzywdzonych świadomie i nieświadomie. O Boże błogosławieństwo i zdrowie. Z prośbą o wybaczenie krzywd.

2./ W intencji dusz czyśćcowych oczekujących naszej modlitewnej pomocy.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK

 

09.02.2017

17.00

1./ Za śp. Wiktorię i śp. Stanisławę Koza int. od Wandy Skały.

2./ Teresę Szymczyk int. od kuzyna Alojzego z rodziną.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

10.02.2017

17.00

Za śp. Stanisława Kuta int. od kuzynek Haliny i Broni.

SOBOTA

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

Światowy Dzień Chorego

11.02.2017

9.00

Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej (OO. Bernardyni).
Centralna diecezjalna uroczystość Dnia Chorego. Eucharystii będzie przewodniczyć Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.

17.00

O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP dla chorych z parafii a szczególnie w int. odwiedzanych w pierwsze piątki miesiąca. O Bożą pomoc dla rodzin opiekujących się chorymi.

VI Niedziela zwykła

NIEDZIELA

12.02.2017

8.15

Za śp. Adolfa w XXII r. śmierci i śp. Emilię i Bronisława

10.00

O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP
dla Tymoteusza w I r. urodzin i całej rodziny.

15.30

Za śp. Kazimierza w XIV r. śmierci śp. Aleksandra.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska