mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lut 11, 2017

Niedziela VI zwykła

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

3. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

4. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

5. W roku 25-lecia powstania Diecezji Rzeszowskiej oraz w Roku Maryjnym zostaną zorganizowane dwie pielgrzymki diecezjalne: do Rzymu i do Fatimy. Pielgrzymka do Rzymu odbędzie się w daniach 19 - 25 kwietnia. Cena: 450 zł i 145 euro. Szczegółowy program na stronie biura Matteo Travel lub pod numerem telefonu 504 189 508. Pielgrzymka do Fatimy i sanktuariów Europy Zachodniej odbędzie się w dniach 2 – 14 sierpnia. Cena: 860 zł i 370 euro. Szczegółowy program na stronie biura El Holiday lub pod numerem telefonu 604 247 912. Organizacje tych pielgrzymek koordynują: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Diecezji Rzeszowskiej oraz Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej”. Współorganizatorami są wspomniane wyżej biura pielgrzymkowe. Bliższych informacji można zasięgnąć u ks. Józefa Kuli, tel. 698 614 178 lub w poszczególnych biurach.

6. Zapraszamy do udziału w Konferencji naukowej: „Człowiek w świecie wartości”, która odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie we wtorek, 21 lutego. Rozpoczęcie o godz. 8.00 Mszą św. w kościele OO. Bernardynów, otwarcie konferencji o godz. 9.30. Zgłoszenia udziału do 17 lutego: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 17 853 40 97 w. 34.

7. Zachęcamy do oglądania filmów religijnych, które będą wyświetlane w kinach od 17 lutego: film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce (jest debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego powstałego przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i TV Trwam) oraz film Martina Scorsese „Milczenie”. „Ten epicki dramat religijny opowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze” (kard. K. Nycz).

 

VI Niedziela zwykła

NIEDZIELA

12.02.2017

8.15

Za śp. Adolfa w XXII r. śmierci i śp. Emilię i Bronisława

10.00

O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP
dla Tymoteusza w I r. urodzin i dla całej rodziny.

15.30

Za śp. Kazimierza w XIV r. śmierci i śp. Aleksandra.

PONIEDZIAŁEK

 

13.02.2017

17.00

1./ Za śp. Andrzeja Opalę.

2./ Za śp. Stanisławę Koza int. od Eugeniusz Wróbla z rodziną.

WTOREK

Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy
Wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego

14.02.2017

17.00

1./ Za śp. Teresę Szymczyk od syna z żoną.

2./ Za śp. Czesławę Mierzwa od uczestników pogrzebu

ŚRODA  

 

15.02.2017

17.00

1./ Za śp. Teresę Szymczyk int. od Tomasza i Agaty Głąb.

2./ Za śp. Stanisława Kuta int. od Elżbiety Kut oraz Iwony i Arkadiusza Jabłońskich.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. 

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK

 

16.02.2017

17.00

1./ Za śp. Stanisławę Koza int od Zofii i Edwarda Czeluśniak.

2./.Za śp. Czesławę Mierzwa od uczestników pogrzebu.

PIĄTEK

 

17.02.2017

17.00

1./ Za śp. Teresę Szymczyk int. od Agnieszki, Madzi i Tomka z rodzinami.

2./ Za śp. Teresę Szymczyk int. od uczestników pogrzebu.

SOBOTA

 

18.02.2017

17.00

1. Za parafian. O Boże błogosławieństwo dla żywych i światło życia wiecznego dla zmarłych.

VII Niedziela zwykła

NIEDZIELA

19.02.2017

8.15

Za śp. Józefa w XV r. śmierci

10.00

Za śp. Anielę i Karola w X r. śmierci.Za śp. Wiesława w VIII r. śmierci i zmarłych z rodziny Pączek

Sakrament chrztu

15.30

O zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP
w 90 r. urodzin Joanny i 86 r. urodzin Bronisława

Polecam najnowsze czasopisma katolickie

Szczegółowe informacje na stronie: www.parafia.kielanowka.pl

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska