mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lut 18, 2017

Niedziela VII zwykła

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3. Parafia Chrystusa Króla w Rzeszowie zaprasza na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się we wtorek, 21 lutego, o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Gościem specjalnym będzie Marcin Jakimowicz, który podzieli się z uczestnikami swoim świadectwem.
4. W dniach 26.02-4.03.2017 r. przeżywać będziemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy kapłanów do podjęcia działań w dziedzinie troski o trzeźwość. Wykorzystajmy do tego czas Wielkiego Postu i przesłane wcześniej materiały.

5. W środę, 1 marca br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęćmy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych i rekolekcjach.

6. W piątek, 3 marca br., o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, Następnie przejdziemy ulicami: Lisa Kuli, Zamkową, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła do kościoła oo. Bernardynów, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Msza św. (kapłanów zapraszamy do koncelebry). Zapraszamy wszystkich do udziału, prosimy przynieść świece.

W tym tygodniu patronuje nam:
23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169 (wspomnienie obowiązkowe).

VII Niedziela zwykła

   

NIEDZIELA

19.02.2017

8.15

Za śp. Józefa w XV r. śmierci.

Adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych

10.00

Za śp. Anielę i Karola w X r. śmierci.Za śp. Wiesława w VIII r. śmierci i zmarłych z rodziny Pączek.

Sakrament chrztu. Adoracja.

15.30

Adoracja.

O zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP
w 90 r. urodzin Joanny i 86 r. urodzin Bronisława.

PONIEDZIAŁEK

20.02.2017

17.00

1./ Za śp. Kazimierza Sidorko.

2./ Za śp. Stanisławę Koza int od Bronisławy Siciak.

Podczas Mszy św. poświęcenie modlitewników dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

WTOREK

21.02.2017

17.00

1./ Za śp. Mariana.

2./ Za śp. Stanisława Kuta int. od Mariusz z żoną z Anglii.

ŚRODA  

Święto Katedry św. Piotra Apostoła

22.02.2017

17.00

1./ Za śp. Bogdana Dziurę w XV r. śmierci.

2./ Za śp. Stanisława Kuta int. od Ireny i Andrzeja z Strzyżowa .
NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK

Wspomnienie św. Polikarpa, biskup i męczennik

23.02.2017

17.00

1./ Za śp. Stanisławę Koza int od Jana Wróbla z rodziną.

2./.Za śp. Stanisławę Koza int od uczestników pogrzebu.

PIĄTEK

24.02.2017

17.00

1./ Za śp. Teresę Szymczyk int. od rodziny Frydrychów.

2./ Za śp. Teresę Szymczyk int. od uczestników pogrzebu.

SOBOTA

25.02.2017

17.00

1. Za parafian. O Boże błogosławieństwo dla żywych i światło życia wiecznego dla zmarłych.

VIII Niedziela zwykła

   

NIEDZIELA

26.02.2017

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na rozbudowę kościoła.

8.15

Za śp. Janinę i Jana

10.00

O łaskę nawrócenia dla pewnej osoby

15.30

Za śp. Józefa Książka w I r. śmierci
Sakrament chrztu

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska